بعد از یک سال: محکومیت برخی از مأموران فاجعه تاسوکی

با این حال گرچه این احکام بعد از 13 ماه از فاجعه تروریستی تاسوکی صادر شده است اما هیچ خبری از میزان محکومیت این مأموران منتشر نشده است.

 محمد کاظم بهرامی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح روز چهارشنبه از "محکومیت قطعی تعدادی از مامورین انتظامی حادثه تاسوکی" خبر داد.

وی گفت: پس از رخداد این حادثه، تعدادی از مامورین که در این سانحه مرتکب سهل‌انگاری و قصور شده بودند، به سازمان قضایی استان سیستان و بلوچستان معرفی شدند و پرونده این افراد به سرعت رسیدگی و حکم محکومیت مجرمین صادر شد.

حوالی ساعت‪۲۱‬روز ‪ ۲۵‬اسفندماه سال ‪ ۸۴‬گروهی از اشرار در مسیر جاده زابل به زاهدان در محور "تاسوکی" با حمله مسلحانه به مسافران عبوری که در این مسیر تردد می‌کردند، ‪ ۲۱‬نفر را به شهادت رساندند وهفت نفر را مجروح کردند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: با اعتراض تعدادی از محکومین، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال و رسیدگی در این مرجع به طول انجامید و در نهایت، نقایصی از سوی دیوان به این پرونده گرفته شد.

"بهرامی" گفت: پس از رفع نواقص این پرونده، احکام محکومیت جدید مجرمین به تناسب جرم صادر شد.

وی گفت: در این ماجرا به هیچ عنوان تبانی با اشرار مطرح نبوده، بلکه کوتاهی و قصور صورت گرفته که با آن برخورد شد.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه "نیروهای مسلح از سالم‌ترین اقشار جامعه هستند"، گفت: با وجود نهادهای نظارتی مانند حفاظت، عقیدتی سیاسی و بازرسی، قوی‌ترین نوع نظارت در نیروهای مسلح وجود دارد.

"بهرامی" اجرای راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم در سطح نیروهای مسلح، افزایش سرعت در رسیدگی به پرونده‌ها و اجرای طرح دادرسی الکترونیک را از مهمترین اهداف سازمان قضایی نیروهای مسلح در سال ‪ ۸۶‬ذکر کرد و گفت: طرح دادرسی الکترونیک در سال جاری در تهران اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح ، وی در خصوص اعدام دو مامور نیروی انتظامی نیز گفت: این امر نشان می‌دهد که نیروهای مسلح در برخورد با مجرمان حرفه‌ای و افراد سودجو در درون تشکیلات خود، جدی است.

خبرگزاری انتخاب

/ 0 نظر / 6 بازدید