نماینده مردم زابل: سکوت به نفع کسی نیست!

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی همچنین به هدف این تروریست ها اشاره کرد و گفت آمریکا و دیگر دشمنان این نظام سعی دارند اختلاف مذاهب دنبال کنند و جنگ و درگیری ایجاد کرده و آرامش را در منطقه از بین ببرند. و تفرقه ایجاد کنند. اتحاد و همدلی توطئه ها را خنثی می کند.

اینان چه کسانی هستند که دست به جنایت می زنند؟ چه کسانی در داخل کشور از اینان حمایت می کنند؟ در خانه چه کسانی هستند؟ اتفاقات یک سال گذشته احساس ناامنی را در مردم زیاد کرده و دیگر شادی و نشاط از میانشان رخت بسته است. چگونه است گروهی دست به ناامنی می زنند و نظام نتوانسته است تا به حال  جلوی این گروه را بگیرد.

سکوت به نفع کسی نیست! باید تلاش بیشتر کرد. دکتر ابوالقاسم مختاری اضافه کرد: امروز شهدای سیستان بیش از شهدای جنگ تحمیلی شده است تا کی باید صبر کنیم چه کسی به خانواده های شهدا پاسخ می دهد. همه دستگاهها باید تمام توانشان را به کار برند و مشکلات و ناامنی ها در منطقه را از بین ببرند. مردم استان امنیت می خواهند گفتنی است در این مراسم گروهی نیز از اهل سنت حضور داشتند که این حادثه را محکوم نمودند.

 

انتشار اسنادی دیگر از دخالت آمریکا در حادثه تروریستی زاهدان

یک مقام آگاه با بیان این‌که ریموت‌های کشف شده از خانه تیمی تروریست‌های زاهدان نیز آمریکایی است، گفت: با توجه به کارویژه این تجهیزات، آمریکا درصدد ایجاد وضعیتی‌ خونین و ناگوار، برای تقابل شیعه و سنی بوده است.
 
این مقام آگاه امنیتی در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد: در پی کشف مهمات نظامی که از سوی آمریکا در اختیار تروریست‌های زاهدان برای انجام عملیات تروریستی در جهت تفرقه افکنی بین شیعیان و اهل سنت قرار گرفته بود، تعداد قابل توجهی ریموت انفجار بمب از راه دور نیز کشف شده و مشاهدات نشان می‌دهد که این ریموت‌های کنترل از راه دور آمریکایی هستند.

وی با اشاره به کار ویژه این تجهیزات در ایجاد تلفات گسترده خاطرنشان کرد: کشف این تجهیزات نشان می‌دهد آمریکا قصد داشته وضعیت‌ خونین و ناگواری را برای ایجاد تقابل بین شیعه و سنی فراهم کند که الحمدلله با دستگیری تروریست‌های اجیر شده، این هدف مختل شد.

بنابراین گزارش، در جریان اقدام تروریستی چهارشنبه هفته قبل در زاهدان که منجر به شهادت و مجروحیت تعدادی از هموطنان شیعه و اهل سنت گردید، با پیگیری مسئولان نظامی و امنیتی، تعدادی از تروریست‌ها دستگیر شدند.

با بازجویی از این افراد، یک خانه تیمی حاوی 120 پوند مواد منفجره و تجهیزات نظامی کشف شد که مشاهدات نشان می‌داد این تجهیزات آمریکایی هستند. همچنین این افراد در اعترافات خود تصریح کردند که دستور داشتند با به قتل رساندن تعدادی از مولوی‌ها و روحانیون اهل سنت، به تقابل بین شیعه و سنی بپردازند.

پیکر پاک شهید مهدی شهرکی از شهدای حادثه تروریستی زاهدان تشییع شد

پیکر پاک یک شهید حادثه تروریستی بمب‌گذاری هفته گذشته زاهدان، روز سه‌شنبه در میان حزن و اندوه خیل عظیم مردم تشییع و در گلزار شهدای این به خاک سپرده شد.

"مهدی شهرکی" که در حادثه تروریستی انفجار اتوبوس چهارشنبه پیش بشدت زاهدان مجروح شده بود، دوشنبه شب پس از چنذ روز تحمل درد و رنج به شهادت رسید و به کاروان شهدای این اقدام جناریتکارانه پیوست.

تشییع‌کنندگان در این آیین با سردادن شعارهای \"مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر اشرار و مرگ بر تروریست\" خشم و انزجار خود را از جنایتهای متعدد استکبار و عوامل آنان در استان مرزی سیستان و بلوچستان ابراز داشتند.

مردم شهیدپرور و شیعه و سنی زاهدان در این آیین با مشتهای گره کرده و فریاد \"الله اکبر\" بیزاری و خشم خود را از اشرار و مزدوران استکبار جهانی نشان دادند.

پیکرهای پاک ‪ ۱۱نفر از شهدای حادثه تروریستی زاهدان جمعه گذشته در شهرهای زاهدان، زابل و زهک به خاک سپرده شده بود.

تروریستهای وابسته به گروهک جنایتکار ریگی و استکبار چهارشنبه گذشته در اقدامی ناجوانمردانه با انفجار بمبی در مسیر یک اتوبوس ‪ ۱۱نفر را شهید و ‪ ۳۱تن دیگر را مجروح کردند.

بدنبال این حادثه چندین عامل بمب گذار با همکاری و مشارکت نیروهای مردمی ، انتظامی و امنیتی زاهدان دستگیر شدند.

\"نصرالله شنبه‌زهی\" یکی از تروریستهای دستگیر شده گروهک ریگی دیروز دوشنبه در محل این اقدام غیر انسانی در بلوار ثارالله زاهدان به دار مجازات آویخته شد.

طایفه سارانی در کنار دیگر طوایف استان سیستان و بلوچستان بمب گذاری روز چهارشنبه در زاهدان را محکوم کرد.

در این اطلاعیه آمده است سارانی های سیستان و بلوچستان کهاز طایفه ای مختلط از خویشاوندان نزدیک حنفی و جعفری می باشند با عنایت به خویشی مرام مکتبی اعمال شنیع و بی فرهنگ درنده صفتان آدم نمای پای بند به مکتب های بیگانه با اسلام را که همانا خارج از مذاهب رسمی جعفری، حنفی، مالکی، حنبلی و شافعی می باشند و فرهنگ ددمنشی آنان منجر به انسان کشی در سیستان و بلوچستان شده است، محکوم می نماید و بر همه برادران سنی و شیعه واجب است با وطن دوستان ایرانی بر تعقیب و دستگیری و نابود کردن بی وطنان وحشی و کافر همکاری نمایند.
با احترام
طایفه سارانی

/ 0 نظر / 5 بازدید