برگزاری دومین سالگرد شهادت سردار لک زایی در نیمروز

گزارش تصویری از دومین یادواره سردار شهید حاج حبیب لک زایی

 معاون بازرسی بسیج مستضعفین کشور ادامه داد: در بعد از حادثه تاسوکی شهید لک زایی به جنگ تفکر تروریستی رفت و با گرامیداشت حادثه تاسوکی یک عملیات فرهنگی و روانی بسیار ظریف، مدبرانه و قوی برای ارشاد ماهیت تروریست ها و ایجاد انسجام با تقویت وحدت و همدلی برای افشای ماهیت آنها تلاش کرد.

وی گفت: این قبیل اقدامات ایران را بعنوان کانون اصلی آرامش در منطقه تبدیل کرده است و شهید لک زایی حق بزرگی بر همه ما دارد.

غلامی با بیان اینکه از بین بردن مرز قومیت ها، جلوگیری از نفوذ دشمنان در فاصله مرزهای مذهبی و عدم ایجاد شکاف از جمله دستاوردهای نظام است اظهار داشت: هدف دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب اسلامی تاختن بر تفکر نورانی شهیدان و افکار انقلاب اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: امروز تفکر بسیجی و سیره شهدا انقلاب اسلامی ایران به لبنان، غزه و سرزمین های اسلامی نفود کرده و هدف دشمنان اسلام مقابله با این فرهنگ و تفکر است.

امام جمعه زابل نیز در این مراسم گفت: شهید لک زایی نشان داد که در توفان های مختلف چه در عرصه جنگ سخت و جنگ نرم سرباز خوبی برای ولایت و همانند کوه استوار بود.

حجت الاسلام علی اکبر کیخا افزود: برگزاری یادواره شهدا صرف سخن گفتن نیست بلکه برای یادآوری این است که چه مسیری را پیموده ایم و چه مسیری را ادامه خواهیم داد و هدف چیست و ارزش ها را گم نکنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز ابزار دشمن تغییر کرده و درصدد فتح فکر و اندیشه انسانها با ماهواره، مواد مخدر و دیگر ابزار است تاکید کرد: با شهدا عهد ببندیم که راه شما را ادامه خواهیم داد و در عرصه جنگ نرم دشمن را نابود خواهیم کرد.

امام جمعه نیمروز نیز اظهار داشت: شهید لک زایی با وجود بیش از 70 درصد جانبازی و منع پزشکان برای فعالیت برای مردمانش خدمت کرد و خدمات صادقانه زیادی در سطح منطقه برای رفع محرومیت انجام داد.

حجت الاسلام محمد راشکی گفت: شهید لک زایی از پیشگامان وحدت شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان بود و این شهید تمام خصوصیات بنده خاص خدا را داشت.

دومین یادواره سردار شهید حبیب لک زایی و پنجمین یادواره شهدای وحدت، امنیت و خدمت با حضور معاون سازمان بسیج مستضعفین کشور، معاون مجمع جهانی اهل بیت(ع)، نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل نوسازی مدارس سیستان وبلوچستان، فرمانده قرارگاه شهید هراتی سیستان، فرماندار نیمروز، امامان جمعه زابل و نیمروز، مسوولان شهرستانی و شماری از علما، روحانیون و سران طوایف شیعه و سنی در گلزار شهدای ادیمی مرکز شهرستان نیمروز برگزار شد.

سردار شهید حبیب لک زایی جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان 25 مهر سال 1391 همزمان با سومین سالگرد شهدای وحدت پس از تحمل 24 سال رنج ناشی از جراحات و مصدومیت های دوران جنگ در حالی که بیش از 60 ترکش در بدن داشت، به جمع یاران شهیدش پیوست.

به گزارش ایرنا، این یادواره به همت ناحیه مقاومت سپاه نیمروز، آستان مقدس گلزار شهدای نیمروز، بنیاد شهید و امور ایثارگران و خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز سیستان وبلوچستان برگزار شد.

/ 0 نظر / 27 بازدید