اصل مناظره مطلوب و مورد توجه مردم است

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

توسعه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی باید با هم متوازن باشد

دانشجوی دکترای علوم سیاسی با تاکید بر توازن میان توسعه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در برنامه های نامزدهای دهمین دوره ریاست جمهوری، عدم توجه به این موضوع را سبب گرایش افراطی به یک موضوع و عقب ماندگی در موضوع دیگر دانست.

شریف لک زایی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، با اشاره بر لزوم برنامه محوری نامزدها و توجه مردم به برنامه ها اظهار داشت: چشم انداز ‪۲۰‬ ساله ایران به همراه سیاستهای کلی نظام تدوین شده است و نامزدها باید درخصوص اجرایی کردن این سیاست ها مانند اصل ‪ ۴۴‬قانون اساسی راهکارها و برنامه های اجرایی خود را تبیین کنند.

وی به مناظره های نامزدها در تلویزیون اشاره کرد و افزود: اصل مناظره مطلوب و مورد توجه مردم است چرا که در این مناظره ها مطالبی گفته خواهد شد که در تصمیم گیری مردم موثر است.

این دانشجوی دکترای علوم سیاسی ادامه داد: ارائه برنامه ها و نقد آن توسط طرفین مطلوب است ولی اگر به سمت دیگری مناظره ها پیش برود وضعیت نامطلوبی به وجود می آید.

لک زایی با اشاره به اینکه این مناظره ها برای اولین بار است که در این سطح برگزار می شود، تصریح کرد: جلوگیری از ادامه مناظره ها که بعضا موجب وهن نظام، سیاه نمایی و بالاخره ناامیدی از نظام می شود، به نظر مطلوب نیست ولی باید برای دوره های بعد یک چارچوب هنجاری برای آن در نظر گرفت.

وی تصریح کرد: مردم به رهبری، نظام، امام راحل(ره)، ارزشهای دفاع مقدس و از این دست امور اعتقاد قلبی دارند و علی رغم مشکلات به آن پایبندند و نباید با سیاه نمایی مردم را نسبت به خدمات گذشته ناامید کرد.

دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ‪ ۲۲‬خرداد ماه جاری برگزار می شود.

/ 0 نظر / 8 بازدید